2023 Division II Boys Fall Golf
2023 Division II Boys Fall Golf
Monday, October 23, 8:30 a.m. @Chipanee CC (1st/10th)
iWannamaker Tournament Page (registration required):
https://iwanamaker.com/node/13111196
TEAM RESULTS
1. Pomperaug 334
2. St. Joseph 335
3. Berlin 337
4. Immaculate 338
5. Northwest Catholic 339
6. Wilton 343
7. Lewis Mills 346
8. Wethersfield 349
T9. Joel Barlow 350
T9. Avon 350
11. Masuk 360
12. Shepaug Valley 361
T13. Litchfield 365
T13. Brookfield 365
15. New Fairfield 370
INDIVIDUAL RESULTS
1. Cole Banning, Northwest Catholic 75
T2. Kyle Bisceglia, Pomperaug 77
T2. Aidan Carrano, Lewis Mills 77
T4. Tyson Asadourian, Rocky Hill 78
T4. Tyler O'Connor, Brookfield 78
6. Brennan Meyers, Berlin 79
T7. Jake Null, Pomperaug 80
T7. Oskar Drabczynski, Joel Barlow 80
T7. Kyle DeGroff, Berlin 80
10. Cj Previdi, Immaculate 81
T11. Colin Hoyt, Immaculate 82
T11. Michael Jones, St. Joseph 82
T11. Justin Crossen, Wethersfield 82
T14. Max Hoon, Wethersfield 83
T14. Jake Schlack, Wilton 83
T14. Blake Barrett, Avon 83
T14. Ben Hall, Northwest Catholic 83
T14. Max Pawloski, Bethel 83
T14. Colin Firda, St. Joseph 83
T20. Aidan Henn, Immaculate 84
T20. Alex Kurowski, St. Joseph 84
T22. Alex Augustine, Pomperaug 85
T22. Shaiyan Shah, Avon 85
T22. Max Dinunzio, Lewis Mills 85
T22. Gavin Giroux, Shepaug Valley 85
T26. Tucker Farrell, Wilton 86
T26. James Murano, St. Joseph 86
T28. Evan Wilson, Northwest Catholic 87
T28. Thomas Rogozinski, Wilton 87
T28. Milo Lee, Joel Barlow 87
T28. Hudson Hagmann, Wilton 87
T32. Michael Muecke, Litchfield 88
T32. Eli Pelletier, Lewis Mills 88
T34. Stephen Sentementes, Masuk 89
T34. Hunter Williams, New Fairfield 89
T34. Rob Blackwell, Avon 89
T34. Logan Szczesniak, Berlin 89
T34. Matthew Zup, Berlin 89
T34. Colby Cheneski, New Fairfield 89
T40. Peyton Thomas, Shepaug Valley 90
T40. Mason Perry, Joel Barlow 90
T40. Andrew Picci, Masuk 90
T40. Vincent Salvietti, Litchfield 90
T40. Griffin Kovach, Wilton 90
T40. AJ Cavanaugh, Masuk 90
T46. Tim Elder, Masuk 91
T46. Desmond Bremner, Immaculate 91
T46. Tatum Struk, Wethersfield 91
T49. Jared Frankland, Shepaug Valley 92
T49. Zach Rohwedder, Pomperaug 92
T49. Shane O'Connor, Brookfield 92
T49. Ben Muecke, Litchfield 92
T49. Connor Lindsay, Berlin 92
T54. Niki Buerkler, Avon 93
T54. Spencer Skidell, Joel Barlow 93
T54. Braedan Grieder, Pomperaug 93
T54. Jack Berube, Wethersfield 93
T54. Mathew Fortin, St. Joseph 93
T59. Miles Wilson, Shepaug Valley 94
T59. Jameson Knall, Northwest Catholic 94
T59. Emmet Tredennick, Shepaug Valley 94
T59. Ryan Gautrau, New Fairfield 94
T63. Ryan Blasavage, Litchfield 95
T63. Grace Thompson, Litchfield 95
T65. Quinn McGuire, Masuk 96
T65. Christopher Barcello, Joel Barlow 96
T65. Zack Tabacco, Brookfield 96
T65. Brett Harding, Lewis Mills 96
T69. Charles Hoffman, Northwest Catholic 98
T69. Owen Kraska, New Fairfield 98
T69. Will Morgan, Wethersfield 98
T69. Tristan Mooney, Lewis Mills 98
73. Cole Tabacco, Brookfield 99
T74. Declan Mahoney, Avon 100
T74. Ronan Foye, Immaculate 100
T74. Geordan Moody, Brookfield 100